Dołączyliśmy do akcji #UwolnijZłomka

Zespół Fundacji jest w nieustannym kontakcie z podopiecznymi dziećmi i młodzieżą. Codziennie z nimi rozmawiamy, wspieramy, poznajemy ich potrzeby i staramy się na nie odpowiadać, wspólnie rozwiązujemy problemy i trudności. Wspieramy ich w nauce online, w rozwiązaniu zadań domowych.

W aktualnej sytuacji związanej z koniecznością przeniesienia edukacji do świata wirtualnego, widzimy, że wykluczenie cyfrowe to poważne zagrożenie dla dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin i środowisk. Chcemy zapewnić swobodny dostęp do edukacji online wszystkim naszym podopiecznym oraz nagłośnić problem wykluczenia cyfrowego w Polsce.

Dlatego też miło nam poinformować, że w tym celu połączyliśmy siły z grupą aktywistek i aktywistów inicjatywy #UwolnijZłomka.

#UwolnijZłomka to oddolna i społeczna inicjatywa zapoczątkowana przez Jana Górskiego, mająca na celu integrowanie różnych środowisk, by WSPÓLNIE w tym trudnym okresie kwarantanny zapewnić dzieciom dostęp do sprzętu elektronicznego (laptopy, tablety, komputery stacjonarne i inne). W inicjatywie #UwolnijZłomka Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła jako partner merytoryczny akcji odpowiada za spójność komunikacji, dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z obszaru potrzeb środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zbieramy dane i informacje z GUS oraz MEN, nawiązujemy współpracę z zaprzyjaźnionymi instytucjami edukacyjnymi i społecznymi (OPS, Fundacje, organizacje itp.) Zajmujemy się również bezpośrednią dystrybucją laptopów i tabletów, rozdając go właśnie tym, którzy aktualnie najbardziej tego potrzebują.

DOŁĄCZ DO GRUPY #Uwolnijzłomka i działaj z nami : https://www.facebook.com/groups/uwolnijzlomka/

Wspólnie z inicjatywą #UwlonijZłomka oraz z grupą niezastąpionych wolontariuszy i wolontariuszek zaangażowanych w akcję, chcemy zapewnić swobodny dostęp do edukacji online najbardziej potrzebującym uczniom i uczennicom.

Chcesz dołączyć do akcji? Kliknij w formularz dla wolontariuszy i zobacz jak możesz pomóc: https://forms.gle/HJWjeQuY2GE3J4dH9

ORGANIZATORZY AKCJI

#UwolnijZłomka to oddolna inicjatywa dwóch aktywistów Jana Górskiego oraz Tomasza Staśkiewicza, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na potrzeby cyfrowe uczniów i uczennic, by zapewnić im dostęp do edukacji online.
Partner merytoryczny akcji : Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła
Partner medialny: Komputer Świat