Pomóż nam pomagać innym

Opiekuńcze Skrzydła to program w którym Fundacja dzięki regularnemu wsparciu finansowemu darczyńcy, zapewnia konkretnemu dziecku codzienną opiekę wychowawczą, wsparcie w edukacji, rozwój jego osobistych pasji, dobry start w dalsze życie!

JAK DZIAŁA PROGRAM OPIEKUŃCZE SKRZYDŁA?

Poprzez regularne wsparcie finansowe działalności Fundacji, możemy zapewnić kompleksową, stałą i długofalową pomoc dzieciom i młodzieży. W rodzinnych domach dzieci nie mają możliwości otrzymać odpowiedniego wsparcia rozwojowego. Rodziny podopiecznych zmagają się z niedostatecznymi warunkami materialnymi, prawnymi, uzależnieniami oraz innymi dysfunkcjami (w tym przemocy lub  braku opieki nad dzieckiem). Konsekwencją tego są opóźnienia rozwojowe i edukacyjne dzieci. Dzięki działalności Fundacji, dzieci oraz młodzież uczą się życia z drugim człowiekiem opartym na wzajemnym szacunku, bliskości, właściwej komunikacji.

Zyskują inne spojrzenie na świat, nabywają poczucia własnej wartości. Zaczynają dostrzegać potrzeby innych i uczą się budować relacje. Poprzez te działania dzieci otrzymują w fundacyjnym domu poczucie bezpieczeństwa, zyskują wiarę w siebie i zdolność do kreowania marzeń oraz ich realizacji. Z miejsca kradną serca innych – ich dziecięca szczerość, otwartość serc, autentyczność i barwne, pełne różnych kolorów osobowości wypełniają fundacyjne domy.

Co zyskuje dziecko objęte programem Opiekuńcze Skrzydła?

 • Codzienną, profesjonalną opiekę wychowawczą w fundacyjnym domu,
 • zaspokojenie emocjonalnych i rozwojowych potrzeb dzieci,
 • wsparcie edukacyjne,
 • wsparcie materialny: w tym ubrania, książki, przybory szkolne,
 • domowe obiady,
 • wsparcie w rozwoju zainteresowań, umiejętności i talentów
 • możliwość uczestniczenia w licznych atrakcyjnych wyjściach ( basen, park trampolin, lodowisko, ścianka wspinaczkowa, kino, muzeum, teatr) oraz  letnich i zimowych wyjazdach wakacyjnych.

FAQ

1. Jakie są koszty opiekowania się jednym dzieckiem a jak ja mogę pomóc?

Miesięczny koszt utrzymania 1 dziecka wynosi 3400 zł.
Opiekun deklaruje miesięczną kwotę wsparcia nie mniejszą, niż 500 zł przez okres minimum 1 roku.

2. Kto może wziąć dziecko pod swoje Opiekuńcze Skrzydła?

Każdy, kto wierzy, że pomaganie jest proste! Zobacz jak dzięki Tobie zmienia się rzeczywistość konkretnego dziecka. Zachęcamy grupy przyjaciół, rodziny, klasy, firmy do objęcia całościowej opieki nad 1 dzieckiem.

3. Jak wziąć udział w programie?

Jeśli chcesz zaopiekować się dzieckiem zadzwoń do nas tel. (22) 610 28 55 lub wyślij e-mail: m.kostro@fundacjajoannyradziwill.pl

4. Co mam w zamian?

Mając na względzie zadeklarowaną kwotę jak również inne Państwa preferencje, prześlemy informacje o dziecku oraz jego fotografię. Raz w miesiącu, pocztą tradycyjną, wysyłamy informacje o rozwoju wychowanka, jego codzienności i zmianach jakie zachodzą w jego życiu. Możliwość obserwowania tej drogi i świadomość, że dzięki tej pomocy życie konkretnego dziecka zmienia się na lepsze, daje olbrzymią radość i satysfakcję.

Zobacz film!

Wielki Talerz to program w którym za 130 złotych możesz zapewnić pakiet obiadów potrzebującemu dziecku przez cały miesiąc. 

O programie

Programem objęte są dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Dzieci i młodzież są mieszkańcami fundacyjnych dziennych domów. Fundacja zapewnia im codzienną opiekę obejmującą działania wychowawcze, edukacyjne, społeczne i kulturalne. Dbamy, aby dzieci odnalazły poczucie bezpieczeństwa i zaakceptowały siebie.

Kuchnia w naszym domu zajmuje szczególne miejsce. Obiad dla dzieci to coś więcej, niż zaspokojony głód. To zapach domu, ciepła i bezpieczeństwa. Zapraszamy do wzięcia pod opiekę jednego dziecka i ufundowanie mu obiadów. Miesięczny koszt obiadów dla 1 dziecka wynosi: 130 zł (21 obiadów).

 

WIELKI TALERZ TO RÓWNIEŻ NAUKA I DOŚWIADCZENIE:

 • wspólnota stołu – jemy zawsze wspólnie, przy jednym stole jak duża rodzina. Dbamy o siebie nawzajem. Pokazujemy, że wspólne jedzenie to święto, czas na rozmowy, slow food,
 •  nauka podstaw zdrowego żywienia,
 •  warsztaty kulinarne,
 •  przygotowywania wspólnych posiłków (samodzielność w kuchni),
 •  nauka ekonomicznych zakupów (wyprawy do sklepu),
 •  dbanie o gospodarne zarządzane żywnością.

Wielki Talerz – z pełnym brzuchem, dzień jest lepszy! Zapraszamy osoby prywatne, całe rodziny, uczniów klas szkolnych, firmy lub ich pracowników do regularnego wsparcia programu, by zapewnić w ten sposób pożywne posiłki potrzebującym dzieciom.

Jak zostać Darczyńcą? 
1. Wyślij zgłoszenie na adres: wielkitalerz@fundacjajoannyradziwill.pl
2. Dokonaj pierwszej wpłaty w wysokości 130 zł tytułem „Wielki Talerz” na nr konta Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, PLN 36 2490 0005 0000 4500 4510 9483.

 Masz pytania? skontaktuj się z koordynatorką programu: m.kostro@fundacjajoannyradziwill.pl

Zobacz film:

Pomaganie jest proste!
Zobacz, jak wiele możesz zrobić, robiąc jeden mały krok. Chcesz z nami działać i zostać wolontariuszem/wolontariuszką? Masz pomysł jak możesz nam pomóc?

SZUKASZ POMYSŁU? DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ:

Znajdź dla siebie najlepszą formę wspierania podopiecznych dzieci oraz administrację Fundacji. Sprawdź jak możesz się zaangażować. Poniżej kilka naszych propozycji:

 1. Indywidualne wsparcie dla dziecka : korepetycje, pomoc specjalistyczna, wspólny czas.
 2. Zorganizuj akcję dla dzieci: warsztaty tematyczne (np. artystyczne, sportowe, teatralne, informatyczne); spotkanie z ciekawym człowiekiem, ciekawe wyjścia i wycieczki.
 3. Wspieraj nas działaniach marketingowych, promocyjnych i fundraising’owych. Twórz z nami strategię komunikacji i kampanii społecznych.
 4. Zorganizuj event charytatywny np. aukcję, wydarzenie fundraising’owe, zbiórkę pieniędzy lub darów rzeczowych.
 5. Wolontariat pracowniczy: realizacja projektu np. renowacji domu fundacji, malowanie czy odnowienie ogródka dla dzieci, przygotowanie wycieczki dla dzieci.

WYKORZYSTAJ KAŻDY SWÓJ TALENT, BY ŚWIAT NASZYCH DZIECI BYŁ JESZCZE BARDZIEJ BARWNY I CIEKAWY!

Wypełnij formularz: https://bit.ly/3RJV7d8
Skontaktuj się z nami: h.berebecka [at] fundacjajoannyradziwill.pl

Chcesz podziałać razem z nami dla lokalnej społeczności i podopiecznych dzieci? Zapraszamy do dołączenia do naszego programu wolontariatu pracowniczego.

✅ Wolontariat pracowniczy to inicjatywa, która daje możliwość pracownikom firmy angażowania się w działania społeczne.

✅ To doskonała okazja do integracji zespołu, ale także do zrobienia czegoś dobrego i wyjątkowego dla dzieci.

✅ Wspierając nas, możecie zdobyć nowe umiejętności, budować zespołową współpracę i tworzyć więzi z innymi zaangażowanymi osobami.

Jak możesz pomóc? Nasze możliwości są różnorodne!

🔸 od indywidualnego wsparcia dziecka, poprzez organizację warsztatów tematycznych i wyjść, aż po udział w działaniach marketingowych i fundraisingowych.

🔸 Możecie również realizować projekty, takie jak renowacja domu Fundacji, odświeżenie ścian, odnowienie ogródka dla dzieci, czy też przygotowanie wycieczki.

Jeśli jesteście gotowi podjąć wyzwanie i dołączyć do grona wspierających, skontaktujcie się z nami: h.berebecka@fundacjajoannyradziwill.pl

Razem możemy więcej 💪

Zainspiruj się! Zobacz jak możesz pomagać:

▶ Partnerzy Starbucks Polska dla dzieci

▶ Dzień z Clear Channel

▶ Spływ kajakowy z kancelarią Allen & Overy

▶ Podwórkowa rewolucja z Grupą Fajnych Ludzi, GFL Sp z o. o

Zbiórki prowadzone na portalu Facebook to narzędzie, dzięki któremu można zbierać pieniądze na wybrany cel lub organizację pożytku publicznego. Dzięki nim ludzie z całego świata mogą jednoczyć się w wspólnym celu.

CZY TO DZIAŁA?

Tak! Czujemy Waszą obecność na każdym naszym kroku. Tylko w roku 2020 poprzez prowadzone zbiórki na Facebook’u, zebraliśmy aż 26 818 zł. Z czego aż 18 999 zł to Wasze zbiórki urodzinowe, które zebraliście wraz z Waszymi znajomymi.

FAQ

1. Jak założyć zbiórkę na Facebook’u?

Aby założyć zbiórkę finansową kliknij TUTAJ , wybierz cel Twojej zbiórki (wpisz nazwę naszej Fundacji) i wypełnij prosty formularz. Gotowe! Teraz poinformuj znajomych o Twojej zbiórce i razem pomagajcie dzieciom młodzieży. Dziękujemy, że działasz z nami. Pamiętaj, że liczy się naprawdę każda złotówka.

2. Czy i jak Fundacja otrzyma zebrane pieniądze?

Darowizny przekazane na rzecz Fundacji za pośrednictwem zbiórek otrzymamy bezpośrednio z Facebook’a (przeczytaj więcej na portalu Facebook – kliknij). Dzięki zautomatyzowanemu systemowi Facebooka, otrzymujemy zebrane fundusze co dwa tygodnie.

3. Jeżeli nie zbierzesz całej kwoty – nie martw się.

Nawet jeżeli zbierzesz tylko część wskazanej przez Ciebie kwoty, zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji.

4. Masz pytania?

Cieszymy się, że możemy działać razem. Dziękujemy, że jesteście! W razie pytań prosimy o wiadomość : fundacja@fundacjajoannyradziwill.pl

Kupujesz prezenty, buty, kosmetyki czy jedzenie? Możesz nas wspierać robiąc zakupy online przez FaniMani.pl. Szukaj sklepów takich jak: empik, Gosport, FRISCO.PL, Zalando, Orange , Smyk ,SEPHORA i wiele innych! Portal FaniMani wspiera naszą Fundację w zbieraniu funduszy na to, co jest ważne. Portal współpracuje też z innymi organizacjami czy też ze szkołami realizującymi zadania o naturze prospołecznej. Poprzez dokonywanie zakupów online w czołowych sklepach, klienci mogą zdecydować na co zostanie przeznaczony procent wartości ich zakupów.

JAK TO DZIAŁA? MOŻESZ POMÓC W 3 PROSTYCH KROKACH:

 • Zrób zakupy w którymś z ponad 1000 sklepach internetowych.
 • Płacisz tyle co zawsze (nic nie dopłacasz).
 • Średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafia do nas. A my dzięki Tobie mamy możliwość, by jeszcze lepiej wspierać dzieci i młodzież.

WIĘCEJ INFORMACJI (kliknij)

Dziękujemy, że działasz z nami!


Dołącz do grona Patronek i Patronów Fundacji i wspieraj nas regularnie, co miesiąc poprzez stronę patronite.pl. Serwis umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Sam/Sama decydujesz, które nasze działania chcesz wspierać najbardziej.

JAK TO DZIAŁA?

To proste! Zarejestruj się na stronie i wybierz próg z kwotą oraz przypisany do niej cel, który chcesz wspierać: 10, 25, 50, 96, 150, 500. W każdym progu znajdziesz krótką informację na temat naszych aktualnych potrzeb i działań na rzecz dzieci. Wszystkim Patronom i Patronkom wspierającym Fundację, za zgodą, wysyłamy raz w miesiącu bieżące informacje na temat prowadzonych przez nas działań. Sprawdź szczegóły na: patronite.pl/FJR