Misja

Pomagamy dzieciom, które z powodów  społecznych i finansowych nie mogą liczyć na wystarczające wsparcie swoich opiekunów. Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu dzieci oraz wyrównujemy ich szanse w prowadzonych przez nas dziennych domach, tworzonych na wzór domu rodzinnego. Dzieci odnajdują u nas poczucie bezpieczeństwa,  wiarę w swoje możliwości, uczą się marzyć i  marzenia te realizować. Dlaczego pomagamy? Kliknij.

MAGDALENA KRYŃSKA Prezeska Zarządu

Współzałożycielka i Prezeska Zarządu Fundacji.

Pedagog, specjalistka od zarządzania edukacją oraz potencjałem społecznym. Współzałożycielka Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. Od 20 lat prowadzi działania na rzecz podopiecznych dzieci, młodzieży i osób dorosłych potrzebujących pomocy. Miłośniczka i pasjonatka dzieci. Prywatnie mama ukochanej Marysi oraz hodowca Seterów Irlandzkich.

JOANNA RADZIWIŁŁ Wiceprezeska Zarządu

Współzałożycielka i Wiceprezeska Zarządu Fundacji.

Psycholog kliniczny, terapeutka, wychowawczyni. Współzałożycielka Fundacji Opiekuńcze Skrzydła oraz właścicielka Pracowni Psychologicznej. Od wielu lat szczególnie bliskie są jej problemy rodzin i dzieci potrzebujących codziennej pomocy, zaniedbanych społecznie, biednych, samotnych. Pomaga małym i dużym. Nieustająca kreatorka nowych pomysłów. Skuteczna w działaniu.  Otwarta na świat i ludzi. Uwielbia naturę, prostotę, dom i spotkania z bliskimi. Odznaczona przez Polskie Towarzystwo Lekarskie, wyróżniona przez Polski Komitet Narodowy UNICEF, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę Burmistrza dzielnicy Praga-Południe oraz Prezydenta Rzeczypospolitej. Kawaler Orderu Uśmiechu. 

KATARZYNA MUSZYŃSKA Dyrektorka Zarządzająca

Dyrektorka Zarządzająca.

Absolwentka zarządzania, pedagog, w trakcie 4letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii DIALOG i 5letnich studiów z zakresu psychologii. Absolwentka rocznego Programu Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt i stopnia zaawansowanego w obszarze Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Dyplomowany muzyk. Wulkan wspaniałej energii, profesjonalna w działaniu, otwarta na ludzi i świat. W Fundacji Opiekuńcze Skrzydła realizuje swoje marzenia, konkretnie i skutecznie pomagając innym. 

k.muszynska [at] fundacjajoannyradziwill.pl

HELENA BEREBECKA Koordynatorka działań pomocowych

Koordynatorka działań pomocowych.

Studiowała socjologię stosowaną i antropologię społeczną ze specjalizacją facylitacja i interwencja
w sytuacjach kryzysowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w organizacji pozarządowej jako koordynatorka projektu rozwojowego o tematyce miejskiej i przywództwa życia publicznego, a także
w agencji reklamowej jako account manager. Od zawsze zaangażowana w różnorodne akcje pomocowe. Wielbicielka literatury faktu i polskiej literatury pięknej, reportaży oraz produkcji dokumentalnych. Lubi zgłębiać zagadnienia związane z socjologią i psychologią. W wolnym czasie maluje obrazy, spaceruje z psem i spędza czas z mężem i rodziną. Żyje w stylu slow.

h.berebecka [at] fundacjajoannyradziwill.pl

ALICJA KROMKA Wychowawczyni (Warszawa)

Wychowawczyni młodzieży w wieku 12 – 19 lat w fundacyjnym Domu Pawła w filii warszawskiej. 

Alicja ma duszę podróżniczą, skończyła licencjat na duńskiej uczelni, przez kilka lat mieszkała za granicą i pracowała w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do polski rozpoczęła studia psychologiczne, które kontynuuje. Ma bogate doświadczenie wolontaryjne – pomagała uchodźcom na greckiej wyspie Lesbos oraz wspierała działania na granicy polsko-ukraińskiej. W jej życiu dominują wartości takie jak wrażliwość, empatia wobec innych oraz ciągłe powiększanie swojej życiowej perspektywy. Alicja uważa okres nastoletni za najważniejszy w kształtowaniu swojej tożsamości, jej zdaniem wymaga on szczególnej uwagi, wysłuchania, akceptacji oraz poczucia bezpieczeństwa. I tym szczególnie kieruje się w swojej pracy z fundacyjną młodzieżą.

 

a.kromka [at] fundacjajoannyradziwill.pl

LIUDMYLA MYRONCHUK Wychowawczyni (Warszawa)

Wychowawczyni dzieci w wieku 7 – 12 lat w fundacyjnym Domu Mikołaja w filii warszawskiej.

Pedagog, magister historii – absolwentka Uniwersytetu Narodowego „Akademia Ostrogska” w Ukrainie. Posiada 8 lat doświadczenia jako wykładowczyni w szkolnictwie w obszarach historii
i prawoznawstwa, prowadziła także koło folklorystyczne. Odbywała praktykę pedagogiczną
w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Lubi pracować z dziećmi, ponieważ możliwość uczestniczenia w rozwoju małego człowieka daje jej dużo satysfakcji. Dzieciom towarzyszy
z uważnością, obdarowując je swoim ciepłem i poczuciem humoru, a one odpowiadają na to radością i zaufaniem. Chętnie spędza czas czytając książki, ucząc się języka polskiego, piekąc słodkości, a także w drodze – lubi podróżować i jeździć na rowerze. W życiu kieruje się zasadą etyczną „Traktuj innych tak, jak ty byś chciał być traktowany”.

l.myronchuk [at] fundacjajoannyradziwill.pl

MAGDALENA BUGA Specjalistka ds. żywieniowych

Specjalistka ds. żywieniowych.

Absolwentka Fundacji, kucharka i mistrzyni pysznych obiadów dla dzieci i młodzieży.
Kto raz spróbuje jej kuchni, już zawsze pragnie wracać do fundacyjnego domu. Swoje kulinarne pasje rozwija dokształcając się w obszarze gastronomii i zdrowego żywienia. Spokój z którym gotuje udziela się wszystkim, którzy tylko zbliżą się do centrum warszawskiego domu jakim jest kuchnia – nazywana jest dzięki temu prawdziwym „spowalniaczem czasu”.

m.buga [at] fundacjajoannyradziwill.pl

JUSTYNA BEDNAREK Wychowawczyni (Kamionka)

Koordynatorka filii w Kamionce.

Koordynatorka Domu Marysi w i wychowawczyni dzieci w Kamionce. Wspaniała przewodniczka
i towarzyszka dzieci. Pedagożka, filolożka, mama.  Otwarta na ludzi, chętnie poznaje nowe kultury. Parę miesięcy mieszkała w Kazachstanie i marzy, żeby polecieć tam jeszcze raz. Lubi „Mistrza i Małgorzatę”, kiedyś napisze książkę, raczej dla dzieci. Stara się podchodzić do każdego człowieka z empatią
i szacunkiem, potrafi słuchać. W ludziach szuka cech, które czynią ich wyjątkowymi.

j.bednarek [at] fundacjajoannyradziwill.pl

MAREK CZEŻYK Wychowawca (Kamionka)

Wychowawca filii w Kamionce.

Z wykształcenia historyk sztuki i architekt krajobrazu. Jego słońcem w galaktyce jest fotografia – prowadzi własną działalność jako fotograf. Wśród planet pasji i hobby są: natura i obserwacja ptaków, Gwiezdne Wojny, kinowe uniwersum Marvela, czy świat Biblii. Galaktykę jego aktywności i pasji życiowych historii przenikają ludzie. Lubi spotykać, rozmawiać, poznawać, fotografować – ludzi. Spotykanie i poznawanie nowych osób jest dla niego cennym i intrygującym doświadczeniem. Wielki miłośnik i kolekcjoner klocków Lego. W wolnym czasie lubi czytać książki, biegać oraz grać w planszówki, a w mowie i piśmie, gry i gierki słowne. Nie lubi monotonii. Ceni niezależność, kreatywność i odrobinę szaleństwa. 

m.czezyk [at] fundacjajoannyradziwill.pl

MAŁGORZATA KOSTRO-OLECHOWSKA Dyrektorka ds. komunikacji i fundraisingu

Dyrektorka ds. komunikacji i fundraisingu.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, ostatnie 20 lat związana z branżą kulturalną. Była Dyrektor Promocji i Dystrybucji Gutek Film. Współpracowała także z producentami filmowymi odpowiadając za promocję i PR, a także wellbeing. Twórczyni cykli filmowych, które na stałe wpisały się do repertuaru kin
studyjnych: Spotkania Filozoficzne, Klub Wysokich Obcasów. 
Kultura jest dla niej inspiracją i wsparciem do pracy nad rozwojem osobistym, a w konsekwencji do rozwoju kultury w biznesie. W działaniu pomaga
łączyć dwie, często przeciwstawne, ważne wartości – kreatywność i efektywność. 
Posiada certyfikat HEC Paris Boosting Creativity for Innovation, ukończyła Psychologiczną Akademię Lidera organizowaną przez Grupę TROP. Nastawiona na ciągłe uczenie się.

m.kostro [at] fundacjajoannyradziwill.pl

BEATA KOWALCZYK Specjalistka ds. komunikacji

Specjalistka ds. komunikacji

Z wykształcenia plastyk ze specjalizacją projektowanie graficzne oraz magister historii sztuki ze specjalizacją pedagogiczną. Od kilku lat tworzy dedykowane projekty graficzne. W wolnym czasie prowadzi media społecznościowe o tematyce kulinarnej, fotografuje i stylizuje potrawy. Fascynuje ją sztuka użytkowa, posiada skromną kolekcję perełek polskiego designu. W Fundację wnosi swój niezwykły spokój i wiedzę wynikającą z licznych kompetencji i zainteresowań.

b.kowalczyk [at] fundacjajoannyradziwill.pl

ANA LIS Wychowawczyni (Milanówek)

Wychowawczyni w filii w Milanówku.

Ma za sobą 7-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Przygodę rozpoczęła pracując w przedszkolu integracyjnym. Wówczas odkryła powołanie, jakim jest praca z dziećmi i niesienie pomocy potrzebującym. Jest osobą życzliwą, ciepłą i optymistycznie nastawioną do życia. Dba, aby każde dziecko w Domu czuło się dobrze, bezpiecznie, mogło śmiało wyrażać swoje uczucia i emocje oraz rozwijać swoje mocne strony. Miłośniczka prac twórczych, jej hobby to malowanie obrazów na szkle lub płótnie. Od niedawna zajmuje się sensoryką, organizując dla podopiecznych zajęcia sensoryczno-plastyczne. Uwielbia zwierzęta i naturę. W wolnym czasie działa jako wolontariuszka pomagając w stajni oraz w schronisku dla zwierząt.

a.lis [at] fundacjajoannyradziwill.pl

MARITA PEŁSZYK Adwokat

Adwokat

Zaangażowana w świadczenie pomocy prawnej pro bono na rzecz Fundacji. Swoją wiedzą
i doświadczeniem wspiera zarówno Radę i Zarząd Fundacji, jak i jej podopiecznych. Od lat aktywna
w obszarze pomocy dorosłym i dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym. W kontakcie uważna
i ciekawa drugiego człowieka. W działalności wolontariackiej z dziećmi, nastawiona na budowanie relacji,
w której obie strony rozwijają się i uczą od siebie nawzajem.

RADA

ZARZĄD

NATALIA KORYNCKA–GRUZ

MAGDALENA ZRĄBKOWSKA –IBRAHIM

MAGDALENA KRYŃSKA  Prezeska Zarządu

JOANNA RADZIWIŁŁ  Członek Zarządu

Nagrody

WOLONTARIUSZE

Poznaj nasze wolontariuszki i wolontariuszy, którzy wspólnie z nami tworzą niesamowity dom Fundacji. Nie zmieścimy opisów wszystkich wspaniałych przyjaciół i wolontariuszy, którzy na co dzień wraz z nami budują dom Fundacji dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i bliskości.

Ewa z Warszawy

Ewa z Warszawy

Ewa raz w tygodniu odwiedza młodszą grupę dzieci spędzając czas na zabawie, rozmowach i pomocy w odrabianiu lekcji. Jest kreatywną duszą, lubi rysować, malować i grać na ukulele. W tym roku pisze maturę i ma ambitne plany na przyszłość związane z branżą artystyczną.

Ewa z Warszawy

Ola z Warszawy

Ola jest naszą wolontariuszką w młodszej grupie. Pomaga w odrabianiu lekcji (zwłaszcza matematyki). Jako ciepła, delikatna osoba niesie ze sobą spokój i dobro, które udziela się wszystkim wokół. W tym roku pisze maturę, interesuje się psychologią i archeologią.

Ania z Warszawy

Ania z Warszawy

Ania odwiedza starszą grupę towarzysząc w rozmowach, wspólnie gotując i pomagając w nauce.
Zawsze gotowa, otwarta i niosąca dobrą energię. Studiuje pedagogikę, a zawodowo związana jest z
marketingiem i PR-em.

Anna-Mariya z Warszawy

Anna-Mariya z Warszawy

Anna-Mariya odwiedza nasz warszawski dom raz w tygodniu. Dzięki biegłej znajomości języka
ukraińskiego wspiera w nauce naszych ukraińskich podopiecznych. Jest w liceum na profilu biologiczno-chemicznym. W wolnym czasie układa puzzle i bawi się biologią przygotowując się do olimpiady.

GosiaZWarszawy

Gosia z Warszawy (Arteterapeutka)

Prowadzi cykliczne zajęcia twórcze i arteterapeutyczne dla dzieci i młodzieży z naszej Fundacji. Rozwój umiejętności samodecydowania, umiejętności twórczych, kompozycji, wiedzy z zakresu historii sztuki - tak magicznie działa Gosia.

previous arrow
next arrow

AMBASADORZY

Ambasador to reprezentant  Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła wyruszający do serc innych osób. To osoba, która jest związana  z Fundacją,  jest na bieżąco z jej najnowszymi projektami , codziennymi działaniami oraz potrzebami, która rozprzestrzenia informacje o  Fundacji pośród swojego otoczenia, jak również swoimi pomysłami oraz kontaktami wspiera działania na rzecz podopiecznych/teraźniejsze programy wielkitalerz.pl oraz Opiekuńcze Skrzydła.

Elżbieta Czartoryski

architekt i dyrektor w Paul Raff Studio (https://paulraffstudio.com/) specjalizującej się w budynkach mieszkalnych, kulturalnych i komercyjnych. Artysta sztuk wizualnych, skupiający się na performansie, rzeźbie, rysunku i fotografii, badając takie tematy jak: równość, przestrzenie pośrednie i polityka społeczna. Mama Leona i żona Aleksandra. Obecnie mieszka w Portoryko, choć jej serce jest w Montrealu, Toronto i Warszawie.

MARIETA BELINA BRZOZOWSKA

finansistka, współwłaścicielka oraz manager CST Consultants, niesamowita organizatorka w każdej dziedzinie i ponad granicami. Montreal, Quebec, Kanada. 

MONIKA
bednarek

przez 25 lat związana z polskim i europejskim rynkiem mediów. Od pięciu lat działa samodzielnie jako doradca szefów i właścicieli firm. Inwestor na rynku nowoczesnych technologii. Łączy ciekawych ludzi z niemal całego świata. Podróżniczka, pasjonatka rozwoju osobistego, eko życia i wspierania w szczególności młodych ludzi. Uwielbia narty, kravmagę i praktykuje kriya yogę. Zrealizowała jedno z największych swoich  marzeń – bycia niezależną zawodowo po 50 tym roku życia.

Jola
Christol ​

mama Patrycji  i Floriana, 18 lat życia spędziła za granicą pracując w międzynarodowych korporacjach, Prezeska Fundacji Entraide.  Jej mottem życiowym i biznesowym jest: „Czerpać radość z życia, być szczęśliwym i dawać szczęście innym” , Warszawa.

Małgorzata 
Herbich

portugalistka, podróżniczka, otwarta na świat, zafascynowana Kulturą Bliskiego Wschodu i Egiptu, wieloletnia mieszkanka Kairu, specjalistka od PR w różnych organizacjach, organizatorka różnorodnych kulturowych spotkań, wielbicielka ludzi, natury, przestrzeni; od wielu lat związana z Fundacją Opiekuńcze Skrzydła.

ANNA
LIPIŃSKA

historyczka sztuki, prowadząca zajęć dla dzieci w Nazarecie – Klub Inteligencji Katolickiej, Muzeum Piłsudskiego Dział Zbiorów, Warszawa

ILONA
ŁEPKOWSKA

wyjątkowa osobowość, energia i  charyzma. Reżyserka, scenarzystka, pisarka, królowa polskich seriali. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

BEATA
PAWELCZYK-BŁASIAk

ekonomistka, absolwentka trzech kierunków – Handlu Zagranicznego, Międzynarodowych Podatków i Integracji Europejskiej; prowadzi własną działalność z zakresu doradztwa biznesowego, organizatorka 15 aukcji Wielcy Małym na rzecz pokrzywdzonych przez człowieka zwierząt, która jest realizowana przy współpracy z artystami scen teatralnych, malarzami oraz rzeźbiarzami.
Warszawa, Łódź

GOSIA
RUMIAN

10 lat temu zamieniła Kraków na Warszawę, która stała się jej drugim domem. Po studiach Nieruchomości, Zarządzanie Ludźmi, Marketing i pracy z nimi związanych odkryła, że kocha sztukę i pracę z dziećmi. Arteterapia, warsztaty plastyczne i fotografia to jej pasje. Mama nastolatka. Uważa, że warto pomagać innym odkrywać siebie i otaczający świat, Warszawa

MARIA
STECKA

graficzka oraz architektka wnętrz, jej kreacje zawsze budzą podziw, właścicielka firmy Steckainteriors, Warszawa

AGATA
SZCZECH

od 23 lat dyrektor public relations oraz dyrektor Komunikacji Terytorium East w Renault Polska, za pracę otrzymała wiele prestiżowych nagród; uwielbia projektować wnętrza i ogrody, czuła dla ludzi i zwierząt, a szczególnie kotów, Warszawa

ANIA
WŁOSZCZAK

od urodzenia Warszawianka, wieloletni media menadżer w domu mediowym oraz właścicielka kawiarni. Miłośniczka podróży oraz wszelkich sportów. Zgłębia tajniki psychologii. Pełna spokoju, pomysłów, od zawsze otwarta na świat i ludzi. Uczestniczka programu wielkitalerz.pl. Mama trzech synów

DOROTA
VAN VUGT

zawsze gotowa na nowe wyzwania i pracę z ludźmi,  tworzy rzeczy prawdziwie i szczerze, właścicielka Pracowni 3one33, mama 4 dzieci, Warszawa

renata bardecka

zawodowo – od zawsze związana z finansami. Prywatnie – pasjonatka podróży, sportu i dobrej kuchni, a od niedawna 2 cudownych wnuczek. Z natury optymistka, pozytywnie patrząca w przyszłość.

MAŁGORZATA CHECHŁACZ

mama Anny, Agaty, Adama i Antoniego. Od 15 lat mieszka w Milanówku, pod Warszawą, gdzie czynnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Od 2011 roku prowadzi miejsce spotkań, warsztatów i wydarzeń kulturalnych w najstarszej drewnianej willi  w Milanówku, zwanej Willa Banczewianka.