You are currently viewing Poszukiwany wychowawca do pracy z młodzieżą

Poszukiwany wychowawca do pracy z młodzieżą

Poszukujemy wychowawcę-mentora, który będzie towarzyszył, wspierał i inspirował grupę młodzieży w wieku 12- 17 lat do rozwoju i nowych wyzwań.

Jako organizacja wspieramy dzieci i młodzież pochodzące z rodzin o niskim statusie materialnym i trudnej sytuacji życiowej prowadząc dla nich dzienne domy wsparcia- świetlice socjoterapeutyczne. Wyrównujemy szanse edukacyjne, wychowawcze, emocjonalne i społeczne dzieci i młodzieży.

Jeżeli razem z nami chcesz tworzyć bezpieczne miejsce, pełne akceptacji i tolerancji – dołącz do naszego zespołu:

Praca od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowo-wieczornych, w godz. 14:00 – 20:00. Do najważniejszych obowiązków osoby na stanowisku wychowawcy będzie należało:

1. opieka indywidualna i grupowa:

• budowanie relacji z nastolatkami i uważność na ich potrzeby,
  • wspólne spędzanie czasu w twórczy, aktywny sposób,
  • organizowanie zajęć i warsztatów, wyjść i aktywności dla grupy
  • inspirowanie nastolatków do zmian, pracy nad sobą, rozwojem,
  • wsparcie edukacyjne

2. kontakt z:

• rodzicami i opiekunami dzieci,
  • pedagogiem szkolnym
  • innymi instytucjami pomocowymi