Dzieci nie mają nikogo. Przekaż 1% podatku

Dzieci nie mają nikogo. Przekaż 1% podatku

W okresie pandemii w Polsce zwiększyła się przemoc i wykorzystywanie seksualne wobec dzieci. Teraz dzieci potrzebują znacznie większego wsparcia niż zazwyczaj.

Codziennie rozmawiamy podopiecznymi dziećmi. Wiemy czego potrzebują, z jakimi trudnościami się borykają w domach, wiemy przed czym uciekają i o czym marzą.

„1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo

Statystyka przemocy w ostatnich miesiącach jest zatrważająca! Badania z listopada 2020 roku Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wskazują, że w czasie pandemii w okresie od połowy marca do końca czerwca 2020 roku, aż co dziesiąte (11%) dziecko doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej! 1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji. Okres pandemii szczególnie mocno dotknął najmłodszych mieszkańców warszawskiej Pragi. To one najbardziej narażone są na samotność, przemoc oraz brak dostępu do edukacji zdalnej. 

* Badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dostępne pod linkiem https://pandemiaprzemocy.fdds.pl

My jesteśmy dla nich i jesteśmy z nimi. 

Dom naszej Fundacji jest otwarty, codziennie czekamy na blisko 30 samotnych dzieci w wieku od 6 do 19 lat. Rozmawiamy z nimi, wspieramy w nauce, zapewniamy wsparcie pedagogów i psychologów, dożywiamy. Potrzebujemy Twojego wsparcia jak nigdy wcześniej. Wiemy, że takich dzieci jest więcej. Dlatego docieramy z pomocą również do dzieci z Grodziska Mazowieckiego oraz wsi pod Lublinem.

Twój 1 % to Dom przez cały rok!

Prosimy Cię, abyś w tym roku podwójnie zastanowił się nad wsparciem dziecka z warszawskiej Pragi. Dziecka, które dzięki Tobie ma szansę na zmianę swojego życia. 

Rozlicz 1% KRS 0000 630706 – wpisz ten numer w swojej deklaracji podatkowej lub

Oficjalny logotyp akcji 1% dla wszystkich OPP

rozlicz swój PIT z nami, bezpłatnie i online. Kliknij : https://tiny.pl/rjhqf