You are currently viewing Aukcja sztuki na rzecz dzieci – Pomaganie to sztuka!

Aukcja sztuki na rzecz dzieci – Pomaganie to sztuka!

Ponad 60 artystów i artystek w jednym miejscu wspólnie na rzecz 34 samotnych dzieci z Fundacji Opiekuńcze Skrzydła. Desa Unicum wraz z naszą Fundacją zaprasza na pierwszą wspólną aukcję charytatywną Pomaganie to sztuka!, która odbędzie się w terminie od 22 grudnia do 7 stycznia 2021 na platformie https://bid.desa.pl Zapraszamy!

Organizatorzy aukcji na rzecz dzieci
Pomaganie to sztuka

Największy w Polsce dom aukcyjny Desa Unicum wspólnie z Fundacją Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła po raz pierwszy w tak dużej aukcji charytatywnej. Dzieła sztuki można oglądać i kupować przez 15 dni od 22.12.2020 do 7.01.2021 na platformie https://bid.desa.pl . Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci i młodzieży z Fundacji Opiekuńcze Skrzydła. Dzięki takiemu wsparciu finansowemu możemy zapewnić im bezpieczny rozwój oraz wyrównanie szans edukacyjnych i społecznych.

Kozyra, Althamer, Gutt, Młodożeniec…

Wśród autorów dzieł znaleźli się m.in. Katarzyna Kozyra, Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Chris Niedenthal, Andrzej Mleczko, Wilhelm Sasnal, Tomasz Sikora, Jan Lebenstein, Piotr Młodożeniec, Wiktor Gutt, Grzegorz Kowalski i inni.

Katalog prac oraz spis wszystkich artystów dostępny jest pod linkiem: https://bid.desa.pl/auctions/1-40THZU/aukcja-charytatywna-na-rzecz-fundacji-opiekucze-skrzyda

To wyjątkowe wydarzenie łączy świat sztuki dorosłych z dziećmi, którym zagraża wykluczenie społeczne. Wierzymy, że łącząc środowiska możemy realnie wpłynąć na zmiany społeczne, na komfort życia tych najmłodszych i pozostawionych samym sobie. Dochód z aukcji  Pomaganie to sztuka zostanie przeznaczony na wsparcie 34 samotnych dzieci pochodzących z rodzin patologicznych, pełnych przemocy i uzależnień i będących pod stałą opieką Fundacji Opiekuńcze Skrzydła.

Aukcja online

Aukcja trwa od 22 grudnia do 7 stycznia 2021 roku na platformie internetowej prowadzonej przez  Desa Unicum, partnera i współorganizatora aukcji charytatywnej. Przez 15 dni prace można oglądać na platformie www.bid.desa.pl/auctions.

Przyjaciele i partnerzy

Aukcja może się odbyć dzięki naszym partnerom i przyjaciołom. Dziękujemy Galerii Desa Unicum, Stowarzyszeniu Autorów ZA iKS, Mabellini Selio S.C. , Renault Polska Sp. z o.o. za pomoc w organizacji tego wydarzenia. DZIĘKUJEMY!

Informacja o organizatorach

Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła

Mała, znajdująca się na warszawskiej Pradze, fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła zmierzyła się z niezwykle trudnym zadaniem: zaprosić kilkadziesiąt artystów i artystek do wspólnego działania na rzecz osamotnionych 34 podopiecznych dzieci i młodzieży. Fundacja prowadzi dwa dzienne domy dla dzieci w wieku 6 – 19 lat, w których wraz z zespołem pedagogów, psychologów i wolontariuszy, każdego dnia wspiera je w rozwoju, wyrównując ich szanse edukacyjne, kulturalne i społeczne. Dzięki wsparciu wielu przyjaciół Fundacji, aż 61 artystów artystek bierze udział w aukcji Pomaganie to sztuka!. Wśród dzieł można znaleźć słynną rzeźbę „Koziołek Matołek” Pawła Althamera, fotografię, warszawskich ulic z lat ’80 Chrisa Niedenthala czy niezwykły obraz Jana Lebensteina „Czterej jeźdźcy apokalipsy”. Więcej informacji na: www.fundacjajoannyradziwill.pl.

Dom aukcyjny DESA Unicum

DESA Unicum to największy i najstarszy dom aukcyjny w Polsce. Codziennie łączy kolekcjonerów i twórców we wspólnej pasji miłości do sztuki. Od blisko 30 lat DESA współtworzy rynek aukcyjny, budując bliskie relacje z kolejnymi pokoleniami miłośników sztuki. Posiada największą w Polsce kolekcję dzieł sztuki na sprzedaż, w tym prac malarskich, rzeźb, grafik oraz fotografii.  DESA Unicum angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną.  Więcej informacji na: www.desa.pl

Zapraszamy!