You are currently viewing Dzień Każdego Dziecka

Dzień Każdego Dziecka

1 czerwca 2021 to Dzień Każdego Dziecka. Dla nas każde dziecko, małe i duże, jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Na zdjęciu trójka najlepszych przyjaciół, którzy razem idą przez życie. Już nie są dziećmi ze zdjęcia a dorastającymi nastolatkami. Każdy jest inny, ma inne sposoby radzenia sobie z trudnościami czy sukcesami.

Razem od wielu lat codziennie przychodzą do Domu Fundacji. Widzimy jak się zmieniają, dorośleją, budują poczucie własnej wartości, czują się bezpieczni. Dom Fundacji to DOM PEŁEN DZIECI. Cieszymy się, że każdego dnia możemy towarzyszyć wszystkim, dużym i małym, dzieciom i obserwować jak z czasem nabierają pewności siebie, rozwijają swoje pasje, odnoszą pierwsze sukcesy i porażki, jak budują poczucie zaufania wobec dorosłych i świata. Cieszymy się, że od tylu lat dajemy dzieciom możliwość bezpiecznego poznawania siebie. Dla nas DZIEŃ DZIECKA jest codziennie.

Przypominajka dla wszystkich małych i dużych.
Słowa Janusza Korczaka:

🌱Dziecko ma prawo BYĆ SOBĄ

🌱Dziecko ma prawo do POPEŁNIANIA BŁĘDÓW

🌱Dziecko ma prawo do WŁASNEGO ZDANIA

🌱Dziecko ma prawo do SZACUNKU

Wierzymy, że mając zapewnione te podstawowe prawa, dzieci mogą bezpiecznie poznawać siebie i otaczający świat, poznawać życie i uczyć się ufać.