You are currently viewing GRA O WOLNOŚĆ / Гра за Свободу

GRA O WOLNOŚĆ / Гра за Свободу

Z radością informujemy, że nasza fundacja została w tym roku partnerem wyjątkowego projektu „Gra o Wolność” organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II

Czy wiecie, że istnieją takie miejsca, w których idea solidarności jest zupełnie nieznana? W jednym z nich mieszka Norbert, bohater naszej tegorocznej Gry o Wolność. Już 22 maja wyrusz z nami w pasjonującą grę miejską, podczas której przybliżymy pojęcie solidarności jemu, jego znajomym i… sobie samym. Właśnie ruszyła rejestracja!

Już po raz szósty zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzież do udziału w Grze o Wolność, której tematem przewodnim jest w tym roku solidarność. Wybrana tematyka wiąże się z obchodzoną w tym roku 35. rocznicą trzeciej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w ramach której papież w wielu przemówieniach odnosił się do solidarności – zarówno tej pisanej wielką, jak i małą literą. Ponadto temat ten stał się dla nas znów bardzo ważny w sytuacji trwającej wojny w Ukrainie.

Tegoroczna gra odbędzie się całkowicie offline, więc już cieszymy się na spotkanie z uczestnikami w przestrzeni naszego miasta – Warszawy. W tym roku Gra o Wolność będzie przyjazna także dla uczestników ukraińskojęzycznych, których również zapraszamy do wspólnej zabawy. Razem będziemy przemierzać stolicę, zdobywając wiedzę o solidarności i próbując wyjaśnić Norbertowi znaczenie tej postawy, bez której dziś życie byłoby bardzo trudne!

Koniecznie zgłoś siebie, swoją rodzinę, swój zespół! W Grze mogą wziąć udział grupy liczące od dwóch do siedmiu osób.

Formularz rejestracyjny https://www.centrumjp2.pl/graowolnosc2022/

__________

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Partner: Fundacja Joanny Radziwiłł.

__________

Чи знаєте ви, що є місця, де ідея солідарності абсолютно невідома? В одному з них живе Норберт, головний герой цьогорічної «Гри за Свободу». 22 травня приєднуйтесь до нас у захоплюючій міській грі, під час якої ми презентуємо ідею солідарності йому, його друзями та… самим собі.

Вже шостий раз запрошуємо сім’ї з дітьми та молодь взяти участь у «Грі за Свободу», цьогорічна тема гри – “Солідарність”. Вибрана тема пов’язана з 35-річчям третього паломництва Івана Павла ІІ у Польщу, яке святкуємо у цьому році, в рамках якого Папа часто посилався в промовах до солідарності – як з великої, так і з маленької літери. Понад те, ця тема знову стала для нас дуже вагомою в контексті війни, що триває в Україні.

Цього року гра буде проходити повністю офлайн, тож ми вже з нетерпінням чекаємо зустрічі з учасниками у просторі нашого міста – Варшави. Цього року «Гра за Свободу», буде приязною і до україномовних учасників, яких також запрошуємо грати разом з нами. Разом ми будемо мандрувати столицею, здобуваючи знання про солідарність і намагаючись пояснити Норберту значення цієї постави, без якої сьогодні було б дуже важко!

Обов’язково подайте заявку для себе, членів своєї сім’ї та своєї команди! У грі можуть брати участь групи від двох до семи осіб.

Реєстрація https://www.centrumjp2.pl/graowolnosc2022/