You are currently viewing Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Dzisiaj, 23 lutego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia jako jedna z najpoważniejszych jednostek chorobowych na świecie.

W Fundacji

W naszej Fundacji pracujemy również z osobami, które dotknięte są tą chorobą – dzieci, młodzież i ich rodzice. Wiemy, jak trudne jest to doświadczenie i jak ważne jest zapewnienie specjalistycznego wsparcia psychoterapeuty i często farmakologii.To ważne, aby mieć świadomość , że depresja to nie „zwykłe smucenie się” czy „niedosyt życia”. Jest to poważna choroba wymagająca profesjonalnej pomocy. Chcemy dzisiaj podkreślić, jak ważne jest mówienie o depresji i wspieranie osób, które na nią cierpią. 

Dlatego w Domu Fundacji, dzięki Waszej pomocy, możemy zapewnić regularne wsparcie psychologiczne najbardziej potrzebującym dzieciom, młodzieży i ich rodzicom. Wspólnie możemy przeciwdziałać depresji i zmniejszać jej wpływ na życie ludzi. Nie bójmy się mówić o tym otwarcie i szukać pomocy dla siebie lub dla naszych bliskich. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne! 

Jak możesz wspierać nasze działania?

➡ patronite.pl/FJR

➡ poprzez stronę: fundacjajoannyradziwill.pl/wsparcie-finansowe/

➡ przekazując 1,5% podatku

➡ wpłacając darowiznę

Czego nie mówić do osoby chorej na depresję?

Powstało wiele poradników i grafik, które uczą jak mówić do osoby cierpiącej na depresję a czego nie mówić. Przeczytaj je i udostępnij dalej. Wierzymy, że edukując siebie nawzajem możemy rozwijać społeczną wrażliwość. Dowiedz się więcej: https://forumprzeciwdepresji.pl/gdzie-szukac-pomocy