You are currently viewing Kobiety na rzecz Dziewczyn

Kobiety na rzecz Dziewczyn

Autorką tekstu jest Monika Czarnecka, wychowawczyni młodszej grupy Mikołajków w Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

W dzień kobiet 2020 roku, wieloletnia przyjaciółka dzieci i ambasadorka Fundacji ,Gosia Rumian, zaprosiła grupę Kobiet do wyjątkowego spotkania. W tym roku, po raz kolejny spotkałyśmy się przy wspólnym stole pod hasłem Kobiety na rzecz Dziewczyn z Fundacji.

Chcemy, by dziewczynki mogły decydować o sobie, o swoim ciele, być szanowane i akceptowane.

Chcemy, by dziewczyny i dziewczynki znały swoje prawa, potrafiły stawiać granice. Chcemy, by dorastały w zgodzie ze sobą i uczyły się jak być dla siebie wsparciem. Chcemy, by Dom Fundacji był miejscem, które im to wszystko umożliwia każdego dnia.

Rok temu w głowie Gosi Rumian, prowadzącej warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, powstał pomysł, aby stworzyć fundusz wspierający rozwój i edukację podopiecznych dziewczynek. W Domu Fundacji Opiekuńcze Skrzydła jest 16 dziewczyn od 8 do 16 roku życia, które potrzebują wsparcia i bezpiecznego miejsca na każdym etapie ich rozwoju. Coraz częściej proszą o rozmowę ze specjalistą, by sprostać trudom jakie towarzyszą im codziennie w domach, dysfunkcyjnej rodzinie i środowisku rówieśniczym.

W niedzielny, marcowy poranek spotkały się wyjątkowe kobiety o wielkim i otwartym sercu na potrzeby naszych dziewczyn. Na spotkaniu miałyśmy okazję wysłuchać pasjonującego wykładu o historii pionierki entomologii Marii Sibylii Merian, którą przedstawiła nam Magda Sobolewska, biolożka i edukatorka i wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Aura silnej i odważnej Merian towarzyszyła nam także na warsztacie artystycznym, prowadzonym przez Gosię, łączącym kobiecość, kwiaty i sztukę.

Ten niedzielny poranek stał się inspiracją dla Nas – Kobiet.

Dzięki dobroczynnym spotkaniom, jak to, które właśnie się odbyło ,Kobiety. Kwiaty. Sztuka, jesteśmy w stanie zaspokoić część potrzeb podopiecznych dzieci i młodzieży. Jest to okazja do spotkania się, wymiany życiowych mądrości, kreatywnego działania. Jednak, przede wszystkim, jest to okazja to stwarzania świata lepszym – szczególnie dla tych najbardziej potrzebujących dziewczynek i dziewczyn, z którymi pracuję każdego dnia w Fundacji Opiekuńcze Skrzydła.

Wielkie podziękowania ślę w stronę Gosi Rumian, która skierowała naszą uważność na rozwój dziewczynek oraz wszystkim kobietom, które wsparły i kibicują dziewczynom w dalszej ich drodze do poznawania siebie i wzrastania zgodnie ze sobą. Wiem, że siostrzeństwo, dostrzeganie siebie taką jaką się jest, wsłuchiwanie się w siebie, rozmawianie o rozwoju ciała, to długi i ważny proces. W Domu Fundacji tworzymy przestrzeń, w której wspieramy dzieci w odkrywaniu siebie już od najmłodszych lat.

Spotkanie dobroczynne

Spotykać się można w różnych celach. Wyjątkowe spotkanie zorganizowane przez Gosię miało charakter dobroczynny. Grupa kobiet zebrała się, by wymienić się wiedzą, mądrością, zainspirować się nawzajem. Uczestniczki miały również wspólny cel: wspieranie rozwoju dziewczynek i dziewczyn z naszej Fundacji. Wspólnie zebrały kwotę 1020 zł, która zostanie przeznaczona na warsztaty edukacyjne dla podopiecznych dziewczyn.

Dziękuję za ten czas,

Zorganizuj spotkanie dobroczynne

Chcesz zorganizować spotkanie dobroczynne, by wspierać rozwój dzieci i młodzieży z Fundacji Opiekuńcze Skrzydła? Napisz do mnie:
m.czarnecka@fundacjajoannyradziwill.pl

PAMIĘTAJ PRZEKAZAĆ NAM SWÓJ 1% PODATKU