You are currently viewing Odwiedziny w Krakowie

Odwiedziny w Krakowie

Dzieci z Domu Mikołaja pojechały do Krakowa! Odwiedziły smoka, znalazły rynek z gołębiami, słyszały hejnał mariacki. Ale to nie koniec. Przeczytajcie jak to widziała Monika, wychowawczyni Mikołajków:

Dzięki prze kochanej ambasadorce naszych dzieci, Gosi Rumian pojechaliśmy do Krakowa. Jak tylko zaparkowaliśmy samochód Gosia czekała na Nas wraz z Violą i od razu ruszyliśmy szlakiem w poszukiwaniu smoka wawelskiego dowiadując się po drodze o historii Krakowa. O licznych budowlach, architektonicznych ciekawostkach i historii Polski.

Były oczywiście pyszne lody o niespotykanych smakach takich jak słonecznik oraz pizza dla wszystkich! Wykonaliśmy też super zdjęcia.

Omówiliśmy bramę floriańską i kościół Mariacki. Byliśmy też na wspaniałych dziedzińcach, patrzyliśmy na stare kościoły, a także zobaczyliśmy uniwersytet jagielloński jakby ktoś chciał w nim w przyszłości studiować.

Był też warsztat kreatywny! Każde dziecko otrzymało specjalną, tekturową ramkę i swoim telefonem zrobiło kilka pamiątkowych zdjęć, tego co zaciekawiło je po drodze do smoka wawelskiego. Samodzielnie!
Telefony w końcu się na coś przydały!

W grocie smoka było przyjemnie chłodno i mokro. Trochę się baliśmy ale jesteśmy przecież grupą. Ale jak wiadomo: W GRUPIE JEST SIŁA I MOC 🙂

Fot. Monika Czarnecka i Patryk Karaszewski