Najmłodszy kierowca autobusów

W ramach trwania projektu międzypokoleniowego „Tandem. Mentoring 55+” Piotrek wraz ze swoją mentorką Iloną Łepkowską, wybrali się na wycieczkę, by spełnić jedno marzenie.

Piotrek podopieczny naszej Fundacji został najmłodszym kierowcą warszawskich autobusów z legitymacją o numerze 0001! Ta para mentorska, Ilony i Piotra, miała możliwość zwiedzenia zajezdni autobusów Mobilis w Ursusie. Piotrek zasiadł za kierownicą, poznał jak funkcjonuje taki duży pojazd, jak się nim prowadzi. Zna już wszystkie trudne procedury, jakie obowiązują kierowców. Dzięki realizowanemu przez Fundację projektowi Menotoringowemu „Tandem. Mentoring 55+” oraz wieeeelkim staraniom mentorki Piotrka – Pani Ilony Łepkowskiej, chłopiec miał szansę na spełnienie swojego największego marzenia o zwiedzeniu zajezdni autobusowej Ursus.

Program „Tandem.Mentoring 55+” rozwija się coraz prężniej.

Wszystkie pary mentorskie są już po pierwszych spotkaniach, w ramach których dorośli ustalali z dziećmi cele spotkań, sposób wspólnego spędzania czas, wzajemnej nauki i wymiany wiedzy i doświadczeń. Rozpoczęliśmy również cykliczne superwizje, by praca mentorów była jeszcze bardziej wydajna a rozwój dzieci jeszcze głębszy. Przed nami jeszcze 5 miesięcy pracy i spotkań osób 55+ z dziećmi.

Tandem. Mentoring 55+
Projekt „Tandem. Mentoring 55+” to pilotaż działań mentoringowych opartych o partnerską relację dwóch pokoleń. W projekt zaangażowane są osoby 55+, które chcą podzielić się swoją pasją, zainteresowaniami, wolnym czasem, z młodszym pokoleniem, na zasadzie regularnych spotkań 1 na 1: osoba 55+ i dziecko w wieku 8-13 lat. Mentoring opiera się na wolontarystycznym zaangażowaniu osoby 55+.

Więcej informacji o programiehttps://bit.ly/2QCKMAE

Pilotaż projektu „Tandem. Mentoring 55+” prowadzony jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, we współpracy z Fundacją Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła oraz ze Stowarzyszeniem Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych PISK prowadzącym „Szkołę z Pasją” w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w Akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

——————–

Przekaż nam 1% swojego podatku
Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła
Wpisz numer KRS  0000 630 706
Wejdź na : https://bit.ly/2AYS2R3  (kliknij) i wypełnij deklarację podatkową online.