You are currently viewing Podróże ze Stowarzyszeniem SOIT

Podróże ze Stowarzyszeniem SOIT

Mieliśmy odwiedziny. I to nie byle jakie. Przyszli do nas członkowie Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel i zabrali nas w podróż do USA. Oczywiście podróż poprzez fotografie i opowieści.

Manhattan, Kasyno w Las Vegas, San Francisco

Rozmowy o podróżach zawsze inspirują. Są niezwykle ważne, szczególnie dla tych, którzy rzadko opuszczają granicę swojego miasta. Wykluczenie społeczne naszych podopiecznych to nie tylko wykluczenie w szkole, w społeczeństwie, w edukacji czy na rynku pracy. Wykluczenie dotyka ich również w obszarze podróży.

Dzieci i młodzież pochodząca z rodzin z trudnościami wychowawczymi, pełnego alkoholu i uzależnień, dzieci, które codziennie uciekają z domu, by chociaż na chwilę oderwać się od problemów rodzinnych, nie mają możliwości ekonomicznych , by podróżować. W Fundacji dbamy o wyrównywanie szans emocjonalnych, społecznych i edukacyjnych tych najbardziej zaniedbanych.

Podróże otwierają

Wspólne wyjazdy, wycieczki i podróże rozwijają marzenia, edukują i bawią. Dlatego spotkanie takie jak z przedstawicielami SOIT są niezwykle ważne. Magiczne opowieści wypełnione zdjęciami są najlepszym teleporterem do świata rzeczywistego i tego w marzeniach.

W ciągu roku w miarę możliwości finansowych podopieczni Fundacji Opiekuńcze Skrzydła, wyruszają na wakacje. Byliśmy w górach, na kajakach, na licznych spacerach nad rzeką Świder. Staramy się organizować wycieczki rowerowe, naukę jazdy na nartach biegowych. Wychodzimy na zajęcia do parku linowego czy na hangar. Te wszystkie aktywności ukazując dzieciom i młodzieży nowe możliwości, poszerzają ich pasje, wyobrażenia i pojęcie o świecie. To pierwszy krok do rozwijania marzeń. Dzieci zaczynają marzyć…. by potem zacząć planować.

Dziękujemy Stowarzyszeniu SOIT za opowieści i naukę. Pakujemy ją do plecaka, by dalej ruszać w drogę życia.

______________________________________________

Zostań wakacyjnym patronem jednego dziecka

Koszt wyjazdu dla jednego dziecka to 900 zł. 
Szukamy patronów i patronek dla poszczególnych dzieci: Oli, Julii, Gabi, Meli, Klaudii, Kasi, Wiktorii, Amelii, Zuzi, Michała, Janka.
Każda złotówka to duża pomoc. Zostań patronem/patronką jednego dziecka. Dzięki Tobie dziecko ma szansę na prawdziwe wakacje.

Jak możesz pomóc?

  • Jeżeli możesz pokryć cały koszt (900 zł) pobytu na wakacjach dla jednego dziecka, możesz dokonać przelewu na konto 
    PL 36 2490 0005 0000 4500 4510 9483
    Tytułem ” Wakacje dla –imię dziecka” 
  • Jeżeli możesz pokryć część kosztów możesz to zrobić poprzez udział w zbiórce na naszym Facebooku. Link : https://tiny.pl/rv1l2
  • Zaproś do zbiórki Twoich znajomych (niech grono patronów się powiększa)
  • Wpłać dowolną kwotę poprzez stronę www: https://fundacjajoannyradziwill.pl/wplac-teraz