You are currently viewing Akcja Żonkile

Akcja Żonkile

Uczciliśmy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przypięliśmy żonkile, poszliśmy zwiedzić historyczne miejsca.

Jak pisze Muzeum POLIN ” W tym roku pragniemy nie tylko upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku, lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety. Żydówki w czasie powstania organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.

Pamiętajmy o nich wszystkich w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przypnijmy papierowy żonkil – symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach. „

Piotrek, Janek i Wiktor pod opieką Łukasza, wychowawcy młodzieży w Domu Pawła, odwiedzili historyczne miejsca. Spacery, rozmowy na temat historii, tego co się działo zostają w człowieku na zawsze. W naszym Domu Fundacji dbamy o pamięć historyczną, kształtowanie postawy obywatelskiej, tolerancję. Wierzymy, że dzieci i młodzież mogą mieć duży wpływ na świat, szczególnie wtedy, gdy są wrażliwi, pełni empatii i tolerancyjni.