You are currently viewing Cykl warsztatów z arteterapii „Sztuka dla dzieci”

Cykl warsztatów z arteterapii „Sztuka dla dzieci”

Praca z emocjami, samoświadomość oraz twórczy rozwój to tematy nam bliskie i stale obecne w kontekście wspierania dzieci w naszych Domach. Wraz z końcem czerwca zakończył się cykl warsztatów arteterapeutycznych pt. „Sztuka dla dzieci” skierowany do podopiecznych Warszawskiego Domu w wieku 7-12 lat.

Podczas 4 miesięcy regularnych spotkań, nasi podopieczni mieli okazję eksplorować różne formy artystyczne. W tym takie jak malowanie, rysunek, rzeźba czy instalacje artystyczne. Rozmawiali również o fotografii, tworzyli okładki książek czy scenografię do filmu o kosmosie.

Od wielu lat Fundacja stara się zapewnić dzieciom warsztaty z arteterapii. Jest to niezwykle wartościową formą terapii, oparta na działaniach artystycznych. Atmosfera relaksu, odpoczynku i pozytywnych emocji sprzyja kreatywności, wspiera rozwój i dobrostan dzieci.

Serdecznie dziękujemy realizatorce warsztatów – Ambasadorce Fundacji, Małgorzacie Rumian, która poprowadziła dla nas swój autorski program arteterapeutyczny.