You are currently viewing Dzień Walki z Depresją

Dzień Walki z Depresją

23 lutego to Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako jedna z najpoważniejszych jednostek chorobowych na świecie. Wolimy mówić o Dniu wspierania osób chorych na depresję lub o Dniu mówienia o depresji w ogóle.

W Domu Fundacji

W naszej Fundacji każdego dnia pracujemy również z osobami, które dotknięte są tą chorobą. Dzieci, młodzież ich rodzice. Wszyscy potrzebują specjalistycznego wsparcia psychoterapeuty a nie rzadko też farmakologii. Jako zespół pedagogów i psychologów, ale przede wszystkim jako zespół wrażliwych ludzi, wiemy i widzimy jak ciężka jest ta choroba.

Najbardziej potrzebującym dzieciom , młodzieży lub/i ich rodzicom, z Waszą pomocą, zapewniamy im regularne wsparcie psychologiczne.
W każdej chwili możesz pomóc poprzez wpłaty : https://fundacjajoannyradziwill.pl/wplac

Edukacja

Ważne dla nas jest, aby głośno o depresji mówić, aby edukować, dlatego poniżej prezentujemy filmik przygotowany przez WHO, trafnie opisujący życie osoby chorej na depresję.

Wiemy, że każdy i każda z nas zna przynajmniej 3 osoby cierpiące na depresję, a znacznie więcej znamy osób, które o tej depresji nam nie mówią. Dlatego bądźmy dla siebie czuli i czułe. Nie oceniajmy, nie doradzajmy. Wspierajmy się nawzajem i akceptujmy.

Jak mówić do osoby chorej na depresję?

Powstało wiele poradników i grafik, które uczą jak mówić do osoby cierpiącej na depresję a czego nie mówić. Chętnie korzystamy z dostępnych materiałów edukacyjnych. Przeczytaj je i podaj dalej. Wierzymy, że edukując siebie nawzajem możemy rozwijać społeczną wrażliwość.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Polecamy: http://sposobynadepresje.pl/chory-i-bliscy/