You are currently viewing Edukacyjnie, sportowo i razem – terapia społeczna dla dzieci z Pragi

Edukacyjnie, sportowo i razem – terapia społeczna dla dzieci z Pragi

Od początku września 2021r. dzieci i młodzież z warszawskiego domu fundacyjnego uczestniczą w ogromnie ciekawych i wzmacniających ich rozwój zajęciach w ramach projektu „Terapia społeczna w dziennym domu wsparcia„.

Po trudnym okresie nauki zdalnej, dzieci codziennie otrzymują indywidualne wsparcie w nauce szkolnej od kilku opiekunów i wolontariuszy fundacji. Aby zniwelować napięcie związane z codziennymi wyzwaniami, dzieci uczestniczą również w różnorodnych formach aktywności fizycznej wśród których szczególną popularnością cieszą się warsztatowy z jazdy na rowerach BMX! Widzimy jak wielką frajdę sprawia dzieciom regularny trening, jak wspaniale wzrosła ich motywacja i pewność siebie. Starannie dobrane TEAM-y wraz z instruktorami: Michałem i Bartkiem z KOSA BMX szlifują swoje umiejętności podczas warsztatu. Relacje rówieśnicze, kreatywność i wyobraźnię dzieci i młodzież wzmacniają poprzez uczestnictwo w niezwykle kolorowym cyklu zajęć teatralnych.

Wszystkie inicjatywy realizowane są do końca listopada 2021r. w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Edukacja dla Demokracji

Ogromnie dziękujemy Fundacji Edukacja dla Demokracji za okazane zaufanie i wywołanie uśmiechów na twarzach naszych dzieci! 🙂