You are currently viewing Przyszłość w kolorach. Charytatywne spotkanie w Aptece Sztuki.

Przyszłość w kolorach. Charytatywne spotkanie w Aptece Sztuki.

W sobotę, 17 lutego, w Galerii Apteka Sztuki miało miejsce charytatywne spotkanie oraz wystawa prac podopiecznych Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła pt. „Przyszłość w kolorach. Rozwijamy potencjał dzieci„. Celem spotkania było zebranie środków na zajęcia arteterapeutyczne dla 3 domów: w Warszawie, Milanówku i Kamionce.

Na wystawie pojawiły się barwne miniatury wykonane przez dzieci podczas warsztatów arteterapeutycznych prowadzonych przez naszą ambasadorkę oraz arteterapeutkę Małgorzatę Rumian. Każdy z obrazków opowiadał swoją unikalną historię, odbijając osobiste doświadczenia i uczucia dzieci.

Podczas wydarzenia odbyła się również dyskusja na temat roli twórczej edukacji w sztuce.

Jedną z naszych prelegentek była Małgorzata Minchberg, artystka wizualna i doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, specjalistka edukacji kulturalnej i artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmuje się pielęgnowaniem postaw twórczych ludzi niezależnie od ich wieku i rodzaju zdolności.

Rozmawialiśmy, jak kluczową rolę odgrywa sztuka w procesie edukacyjnym dzieci. To uświadomiło nam, że w miarę jak dzieci dorastają i uczą się, często tracą naturalną zdolność do kreatywnego wyrażania siebie. Dlatego ważne jest, abyśmy pielęgnowali tę zdolność już od najmłodszych lat.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania poprzez zakup cegiełek oraz prac dzieci ❣️