You are currently viewing Rejs Pawłowców z Fundacją Azymut

Rejs Pawłowców z Fundacją Azymut

Dzięki Fundacji Nowy Azymut, młodzież Domu Pawła przeżywa życiową przygodę, rozwój i naukę podczas rejsu po jeziorze Śniardwy. Na rejs Fundacja zaprosiła nie tylko nas, ale także młodzież z innych instytucji, ośrodków i domów pomocy w Polsce.

Za nimi pierwszy weekend na żaglach po jeziorze Śniardwy. Większość jest na rejsie po raz pierwszy w życiu. Nauka wiązania lin, komend, ciągły kontakt z wodą. Szkolenie z meteorologii, wspólne śpiewanie, wymiana sterów. Czas na jachcie to też lekcje wspólnego gotowania. Wspólny posiłek scala grupę. Daje poczucie rodziny.

Właśnie dostaliśmy wiadomość prosto z łódek: „Woda i wiatr, są naszymi żywiołami. Uczymy się prognozować na podstawie chmur. Nasze jachty to nasze domy. Nie można wejść na pokład bez zgody załogi.” Uczymy się wszędzie. Cały świat to jedna wielka szkoła. Trzymajcie za nich kciuki

Dziękujemy Fundacji Nowy Azymut za niezapomniany rejs naszej młodzieży. Wierzymy, że to czego się nauczą zostanie w nich do końca życia.

Fot. Łukasz Zbroszczyk