You are currently viewing Prasko-Południowe Prezentacje

Prasko-Południowe Prezentacje

Piknik organizacji pozarządowych. Bądźcie z nami
12 czerwca w godz. 12.00-17.00 w parku Obwodu Praga AK

Ponad 1000 – właśnie tyle organizacji pozarządowych działa na terenie Pragi-Południe. Prowadzą miejsca aktywności lokalnej, współpracują z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i seniorami oraz osobami wykluczonymi. Nasza Fundacja Opiekuńcze Skrzydła jest jedną z nich.

Poznacie nasze stoisko po bardzo domowym klimacie 🙂 Razem z podopiecznymi oraz wolontariuszami szykujemy dla Was ciasta, lemoniadę, fotel bujany 🙂

Świetną okazją dla mieszkańców, aby zapoznać się z organizacjami pozarządowymi, a także z lokalnymi biznesami, instytucjami i placówkami kulturalnymi będą Prasko-Południowe Prezentacje 2021, czyli piknik w parku Obwodu Praga AK. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2021 roku w godz. 12:00-17:00. Udział jest bezpłatny.

Co będzie się działo na pikniku?

Warsztaty decupage, plastyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy akrobatyki, spotkanie z lokalną biblioteką, fotobudka, gra terenowa. Do tego zajęcia z druku 3D, projektowanie własnego muralu, pokazy sportów z dyskiem frisbee i robienie własnych toreb. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni będą mogli zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z wystawami o dzielnicy. Na pikniku będzie również scena, na której m.in. koncert piosenek Agnieszki Osieckiej oraz spektakl teatralny dla dzieci „Stonoga i spółka”.

Na Prasko-Południowych Prezentacjach nie zabraknie również lokalnego biznesu – będą zajęcia rysunkowo-malarskie, nauka opatrywania ran dla dzieci oraz miniwarsztaty capoeira, a także nauka gry na brazylijskich instrumentach. Jednym z partnerów jest Volkswagen Grupa Cichy-Zasada oddział Warszawa, który przygotował wyścigi gokartów.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu www.facebook.com/events/145867094215027

Organizatorzy

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego na Pradze-Południe. Prasko-Południowe Prezentacje 2021 są współfinansowane przed Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Główny patron medialny:
Informator Stolicy